Zapalniczki za free

Zapalniczki

Znanym sposobem niecenia ognia, sięgającym czasów starożytnego Egiptu, były soczewki skupiające promienie słoneczne, które w postaci silnej wiązki światła wywoływały ogień na materiale łatwo palnym. Ta starożytna metoda należała do popularnych nawet w XVII i XVIII wieku. Pierwsza mechaniczna zapalniczka została wynaleziona i używana na początku XIX wieku. Była to tak zwana zapalniczka pneumatyczna w kształcie tłoku. Dzięki kompresji powietrza podczas szybkiego poruszania tłoku dochodziło do zażarzenia się umieszczonego na nim materiału łatwopalnego, którym był zwykle jakiś zwęglony niewielki kawałek tkaniny.

W końcu XVIII wieku i na pocz. XIX wieku wynaleziono kilka rodzajów tzw. chemicznych zapalniczek, dzięki którym nieciło się ogień w skutek różnych reakcji związków chemicznych. Największy rozgłos zyskał wynalazek niemieckiego naukowca J. A. Doebereinera, który w roku 1823 wyprodukował i wprowadził w użycie pewien specyficzny rodzaj wywoływania ognia. Skonstruował on chemiczną zapalniczkę w postaci cylindra wypełnionego kwasem. Przy użyciu cynku oraz pyłków platyny dochodziło do reakcji chemicznej, wskutek której powstawał ogień. Wynalazek Doebereinera zyskał wielkie uznanie i był w użyciu aż do 1900 roku.

Dopiero w 1909 roku wynalazł Carl Auer von Welsbach mechaniczną zapalniczkę benzynowa, której postać po wielu modernizacjach przetrwała do czasów dzisiejszych. Są to zapalniczki, które posiadają specjalny krzemień ze stopu z ceru. Przez jego szybkie pocieranie twardym metalem o kształcie kółka dochodzi do powstania iskry zapalającej knot nasączony benzyną. Przed wprowadzeniem do użycia specjalnego cylindra z paliwem benzynowym lub gazowym, używano te zapalniczki w znacznie prostszej postaci. Była to niewielka rurka z lontem nasączonym benzyną, który znajdował się blisko kółka do pocierania z kamieniem zapalniczkowym.





Pozostałe podstrony z opisami darmowych gadżetów


Baloniki
Polska była jednym z pierwszych państw, w których rozpoczęto samodzielne eksperymenty na balonach. Już 12 lutego 1784 wypuszczono w przestrzeń powietrzną w Warszawie pierwszy polski balon
Breloczki do kluczy
Breloczek do kluczy, ot mała błyskotka, jakiś emblemat lub, jak postanowił Mercedes Benz Kanada, skarb o wartości 19900 dolarów. Tyle właśnie trzeba zapłacić, aby móc się pochwalić platynowym breloczkiem z logiem Mercedesa.
Darmowe długopisy
Pierwszy patent na długopis uzyskał w USA Loud w 1888 roku, natomiast pierwszy użyteczny model opracował (przy wydatnej pomocy swojego brata - chemika) w 1939 roku Ladislao José Biró
Darmowe notesy
Często charakteryzują się prostym stylem. Niekiedy brudnopis jest stosowany do zapisywania tekstów przed ich przepisaniem na czysto.
Parasole
Początkowo parasoli używały tylko kobiety. Zmieniło się to dopiero pod koniec XVIII wieku w Londynie, co jest zasługą Jonasa Hanwaya. Był to dżentelmen o słabym zdrowiu.
Darmowe płyty
Poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego.
Daszki przeciwsłoneczne
Duże znaczenie ma dla nas znaczenie ma fakt, że słońce poprawia nastrój - zapobiega depresji i uspokaja. Ma dobroczynny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.
Gadżety do włosów
Biżuteria sztuczna w Polsce jeszcze kilka lat temu była postrzegana jako tandeta,blaszany naszyjnik z "odpustu",czy kawałek metalu.Dziś to podejście wydaje się leżeć w gruzach.
Gumy do żucia
Guma do żucia jest specyficznym i nietypowym produktem spożywczym, o szczególnej funkcjonalności dla organizmu człowieka. Podkreśla się swoiste oddziaływanie procesu jej żucia.
Herbata za darmo
wiecznie zielona roślina z rodzaju kamelia, pochodząca z południowo-wschodniej Azji. Uprawia się krzewy herbaty chińskiej (Camellia sinensis, syn. Thea sinensis), drzewa herbaty asamskiej (Camellia assamica) oraz ich mieszańce.
Kosmetyki za free
Do ochronnych zalicza się całą gamę produktów przeciwsłonecznych, przeciw zimnu (np. pomadki wazelinowe) i przeciw nadmiernemu wysuszaniu.
Darmowe kubki
Naczynie najczęściej porcelanowe służące do picia napojów gorących. Może być również wykonane z plastiku, aluminium, gliny, fajansu, drewna, grubego szkła.
Okulary
Okulary przeciwsłoneczne są także traktowane jako element ubioru, ozdoba twarzy. Zgodnie z modą zmienia się kształt oprawek, kolor szkieł.
Opaski na rękę
Opaski na rękę to bardzo modny od roku gadżet. Noszą go sławni aktorzy, sportowcy. Osoby noszące je utożsamiają się z różnymi ideami, demonstrują swoje poglądy etc.
Piłki
Piłka to kulisty przedmiot najczęściej używany w sportach i grach. Piłki są zwykle kuliste, lecz mogą mieć inny kształt, na przykład elipsoidy obrotowej. Większość piłek jest elastyczna, a w środku wypełniona powietrzem.
Darmowe plakaty
Plakat tym różni się od afisza, że nie jest wykonany ze składu, lecz w całości stanowi formę graficzną. Zadrukowywany jest z reguły na całej powierzchni papieru i najczęściej posiada bogatą kolorystykę.
Podkładki pod mysz za free
Mysz to urządzenie wskazujące używane podczas pracy z interfejsem graficznym systemu komputerowego. Wynaleziona przez Douglasa Engelbarta w 1963 r.
Darmowe smycze reklamowe
Gadżety reklamowe powodują pozytywne nastawienie do przedsiębiorstwa i jego produktów. Ułatwiają kontakty podmiotu z szeroko rozumianym otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym.
Zapalniczki
W końcu XVIII wieku i na pocz. XIX wieku wynaleziono kilka rodzajów tzw. chemicznych zapalniczek, dzięki którym nieciło się ogień w skutek różnych reakcji związków chemicznych.
Zegarki
Dla wielu panów zegarki i zegary to także obiekt pożądania, przedmiot kolekcjonerskiej pasji. Są dziełem ludzkiej wyobraźni, wytworem potrzeby okiełznania i kontrolowania czasu.




Jeste tutaj » Darmowe gadżety » Zapalniczki

Wszystkie Prawa Zastrzeżone Copyright © 2005-2009 Darmowe gadżety
 
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją