Gumy do żucia

Gumy do żucia za darmo

Guma do żucia jest specyficznym i nietypowym produktem spożywczym, o szczególnej funkcjonalności dla organizmu człowieka. Podkreśla się swoiste oddziaływanie procesu jej żucia, zmniejszającego napięcie nerwowe, zwiększającego wydzielanie śliny i soków trawiennych, wzmacniającego mięśnie szczęk oraz poprawiającego higienę jamy ustnej, stan uzębienia oraz dziąseł.

Po trosze z historii żuciaPierwowzorem współczesnej gumy do żucia jest żywica z kory drzewa gumowego Pistacia lentiscus, której do oczyszczania zębów i odświeżania oddechu używali starożytni mieszkańcy Grecji i Indonezji oraz Indianie amerykańscy. W Ameryce nawyk ten rozszerzył się i na białych osadników, a zainteresowanie tym produktem spowodowało, że w XVIII stuleciu ekstrakty gumy do żucia stały się przedmiotem handlu. Z czasem wyrób ten zaczęto coraz bardziej udoskonalać, uatrakcyjniać smakowo i zapachowo za pomocą ekstraktów i esencji owocowych. W roku 1869 sposób wytwarzania gumy do żucia został opatentowany przez Wiliama i Sample, a pod koniec XIX wieku guma stała się już mniej więcej takim produktem, jakim jest obecnie. Znawcy tematu wyliczyli, że w bieżącym 2006 roku pierwsza wyprodukowana guma do żucia będzie obchodziła swoje 133 urodziny.

Z czego się składa guma do żuciaPodstawowe składniki to: baza gumowa, cukier puder, syrop skrobiowy, substancje smakowo-zapachowe i barwiące. Przy produkcji gumy do żucia stosuje się dwa rodzaje baz: zwykła i balonową. Bazę gumową stanowią dobrane w odpowiednich proporcjach substancje naturalne i syntetyczne, np. woski, żywice. Dokładny skład stanowi zawsze tajemnicę producenta. Charakterystyczną cechą gumy do żucia jest jej konsystencja, która w czasie żucia pod wpływem temperatury panującej w jamie ustnej przechodzi z pół twardej do ciągliwej. Składnikiem określającym ostateczną konsystencję i trwałość gumy są glicerol i lecytyna.





Pozostałe podstrony z opisami darmowych gadżetów


Podkładki pod mysz za free
Mysz to urządzenie wskazujące używane podczas pracy z interfejsem graficznym systemu komputerowego. Wynaleziona przez Douglasa Engelbarta w 1963 r.
Darmowe smycze reklamowe
Gadżety reklamowe powodują pozytywne nastawienie do przedsiębiorstwa i jego produktów. Ułatwiają kontakty podmiotu z szeroko rozumianym otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym.
Zapalniczki
W końcu XVIII wieku i na pocz. XIX wieku wynaleziono kilka rodzajów tzw. chemicznych zapalniczek, dzięki którym nieciło się ogień w skutek różnych reakcji związków chemicznych.
Zegarki
Dla wielu panów zegarki i zegary to także obiekt pożądania, przedmiot kolekcjonerskiej pasji. Są dziełem ludzkiej wyobraźni, wytworem potrzeby okiełznania i kontrolowania czasu.
Gumy do żucia
Guma do żucia jest specyficznym i nietypowym produktem spożywczym, o szczególnej funkcjonalności dla organizmu człowieka. Podkreśla się swoiste oddziaływanie procesu jej żucia.
Herbata za darmo
wiecznie zielona roślina z rodzaju kamelia, pochodząca z południowo-wschodniej Azji. Uprawia się krzewy herbaty chińskiej (Camellia sinensis, syn. Thea sinensis), drzewa herbaty asamskiej (Camellia assamica) oraz ich mieszańce.
Kosmetyki za free
Do ochronnych zalicza się całą gamę produktów przeciwsłonecznych, przeciw zimnu (np. pomadki wazelinowe) i przeciw nadmiernemu wysuszaniu.
Darmowe kubki
Naczynie najczęściej porcelanowe służące do picia napojów gorących. Może być również wykonane z plastiku, aluminium, gliny, fajansu, drewna, grubego szkła.
Okulary
Okulary przeciwsłoneczne są także traktowane jako element ubioru, ozdoba twarzy. Zgodnie z modą zmienia się kształt oprawek, kolor szkieł.
Opaski na rękę
Opaski na rękę to bardzo modny od roku gadżet. Noszą go sławni aktorzy, sportowcy. Osoby noszące je utożsamiają się z różnymi ideami, demonstrują swoje poglądy etc.
Piłki
Piłka to kulisty przedmiot najczęściej używany w sportach i grach. Piłki są zwykle kuliste, lecz mogą mieć inny kształt, na przykład elipsoidy obrotowej. Większość piłek jest elastyczna, a w środku wypełniona powietrzem.
Darmowe plakaty
Plakat tym różni się od afisza, że nie jest wykonany ze składu, lecz w całości stanowi formę graficzną. Zadrukowywany jest z reguły na całej powierzchni papieru i najczęściej posiada bogatą kolorystykę.
Baloniki
Polska była jednym z pierwszych państw, w których rozpoczęto samodzielne eksperymenty na balonach. Już 12 lutego 1784 wypuszczono w przestrzeń powietrzną w Warszawie pierwszy polski balon
Breloczki do kluczy
Breloczek do kluczy, ot mała błyskotka, jakiś emblemat lub, jak postanowił Mercedes Benz Kanada, skarb o wartości 19900 dolarów. Tyle właśnie trzeba zapłacić, aby móc się pochwalić platynowym breloczkiem z logiem Mercedesa.
Darmowe długopisy
Pierwszy patent na długopis uzyskał w USA Loud w 1888 roku, natomiast pierwszy użyteczny model opracował (przy wydatnej pomocy swojego brata - chemika) w 1939 roku Ladislao José Biró
Darmowe notesy
Często charakteryzują się prostym stylem. Niekiedy brudnopis jest stosowany do zapisywania tekstów przed ich przepisaniem na czysto.
Parasole
Początkowo parasoli używały tylko kobiety. Zmieniło się to dopiero pod koniec XVIII wieku w Londynie, co jest zasługą Jonasa Hanwaya. Był to dżentelmen o słabym zdrowiu.
Darmowe płyty
Poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego.
Daszki przeciwsłoneczne
Duże znaczenie ma dla nas znaczenie ma fakt, że słońce poprawia nastrój - zapobiega depresji i uspokaja. Ma dobroczynny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.
Gadżety do włosów
Biżuteria sztuczna w Polsce jeszcze kilka lat temu była postrzegana jako tandeta,blaszany naszyjnik z "odpustu",czy kawałek metalu.Dziś to podejście wydaje się leżeć w gruzach.




Jeste tutaj » Darmowe gadżety » Gumy do żucia

Wszystkie Prawa Zastrzeżone Copyright © 2005-2009 Darmowe gadżety
 
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją